Penzión Klopačka2016-10-21T14:25:35+00:00

Penzión Klopačka

Penzión Klopačka sídli v historickej budove baníckej klopačky. Historický, 620 ročný objekt pôvodne slúžil ako sídlo banskej správy. V jeho drevenej veži bolo umiestnené zvukové signalizačné zariadenie “klopadlo”. Slúžilo na zvolávanie baníkov do práce – odťiaľ názov “Klopačka”. Objekt má na fasáde renesančnú rytú maľovanú výzdobu. V roku 1996 Klopačka prešla kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou, čo jej umožnilo zaskvieť sa v plnej svojej kráse a zároveň plniť náročné požiadavky dnešných zákazníkov.

Klopačka má celoročnú prevádzku, skvelú kuchyňu, útulné apartmány a rozumné ceny. Je mimoriadne vhodná pre rodinné a skupinové rekreácie vďaka príjemnej domáckej atmosfére pokoja a bezpečia. O pohodlie hostí a služby sa stará ochotný a diskrétny personál.

Viac informácií nájdete na stránke: www.klopacka.sk

Sledujte nás na Facebooku

Múzeum paličkovanej čipky

logo_montanaNeodmysliteľnou súčasťou Španej Doliny je paličkovaná čipka – dedičstvo, ktoré už stáročia prechádza z generácie na generáciu. Špaňodolinská čipka známa jemnosťou a tradičnými technikami výroby je skvostom medzi čipkami. Charakteristická je najmä svojím nerovným okrajom, ktorý sa vždy končí zúbkami. Nachádzajú sa tu pravidelné školy paličkovania, ako aj múzeum paličkovanej čipky v Klopačke.