//Banskú Bystricu čaká rok plný športu!

Banskú Bystricu čaká rok plný športu!

Kandidatúra Banskej Bystrice na Európske mesto športu pre rok 2017 bola vyhodnotená zo strany Aces Europe ako jedna z najlepších.

Banská Bystrica má mnoho vrcholových športovcov, ktorí sú veľkým lákadlom pre obyvateľov i návštevníkov. Chceme vytvoriť možnosť spoločne športovať a učiť sa zdravému životnému štýlu.

Na každý mesiac sme preto vybrali jedného ambasádora z našich najzvučnejších športových mien. Počas celého roka plánujeme organizovať rôzne športové podujatia.  

Chceme tiež postupne začať s rekonštrukciou niekoľkých športovísk v meste. Prioritne ide o areály našich základných škôl, ktoré budú dopoludnia slúžiť žiakom s učiteľmi a popoludní ich budú môcť využívať rodiny s deťmi a verejnosť.

Otvárací ceremoniál sa uskutoční na Troch kráľov

Otvorenie športového roka bude 6. januára 2017 na Námestí SNP s programom od 16.00 hod. Príde Katka Knechtová s kapelou, pri ktorej sa určite všetci dobre zabavíme. Plánujeme tiež živý prenos na veľkoplošnú obrazovku s Košičanmi, ktorí sa budú s titulom EMŠ lúčiť. Do nášho mesta zavítajú aj zástupcovia Aces Europe či mnohých organizácií, čo naznačuje, že sme si spolu vybudovali skutočne dobré vzťahy. Neviem si predstaviť lepšie otvorenie športového roka, ako športom.

Práve preto o 17:30 hod. odštartujeme SOFTIP trojkráľový beh večerným mestom. Každý rok je to pekný zážitok pre všetkých športovcov. Na záver sa uskutoční žrebovanie cien pre najlepších bežcov. Pre mňa osobne je tento večer možnosťou po sviatkoch vybehať aspoň kúsok z vianočného šalátu a rezňov.

By |2017-01-25T19:42:04+00:0013.december 2016|Nezaradené|Komentáre vypnuté na Banskú Bystricu čaká rok plný športu!